Kto som a čomu sa venujem ?

Moje celé meno je Zuzana Madarászová a prezývku Susy používam už od svojich 12 rokov. Potrebovala som prezývku, ktorá bude jednoduchá, krátka, ktorá bude mat so mnou súvis a zároveň bude kúsok originálna.

Susy je zahraničný tvar mena Zuzana, ktorý sa nepoužíva až tak často, a nepoužíval sa najmä v dobe keď som si ju zvolila. Poväčšine, ak narazíte niekde na nejakú Susy, pravdepodobne som to ja. Ale pozor, nie vždy. Samozrejme že nie som jediná.

Momentálne mám 28 rokov, pochádzam zo Zvolena, kde sa vraciam pravidelne či už kvôli rodine alebo aj pracovným príležitostiam. Žila som 4 roky v Bratislave a najnovšie som sa tento rok (2019) presťahovala do jednej menšej obce pri Senci. Sú to pre mňa veľké zmeny, a aj o tom vám budem písať na blogu.

Z jari 2018, odfotil môj priateľ.
Vlásky som mala čerstvo nafarbené z vlasového modelingu v Bebe hair.

Moja práca sa točí okolo fotografie a retušovania fotografií. Všetko to začalo najprv záľubou vo fotomodelingu, neskôr som sa začala učiť sama upravovať a retušovať fotky, z čoho vznikol môj bočný príjem popri práci ktorú som v tej dobe robila. Následne som si zakúpila svoju prvú zrkadlovku a začala som aj fotiť, a to viedlo k tomu, že som si na začiatku roka 2018 založila živnosť ako fotograf, retušér. Okrem toho vo voľnom čase si občas zvyknem privyrábať aj ako komparzista, model na workshopoch, promóterka, hosteska, pomocná kameramanka či strihačka.

Táto fotka je zaujímavá v tom, že spája niekoľko záľub v jednej. Fotka vznikla na súkromnom foto workshope, kde som robila modelku fotografovi. Bola to zároveň aj práca, a zároveň som si takto nechala spraviť aj biznis portréty A sama som tie fotky samozrejme upravila.

Aká som ?

Som vodnár, človek ktorý má rád zaujímavé veci, netradičné, originálne a poväčšine ho zaujmú práve limitované edície rôznych produktov, ktoré keď si zamilujem, už skončí predaj. Takže sa môžte pripraviť aj na prípadne recenzie rôznych produktov v tejto časti stránky. Rada vyjadrujem svoj názor na čokoľvek, či už pozitívny ale aj negatívny. Ak sa mi niečo nepáči, tak to poviem a riešim prípadne reklamácie. Ak sa mi niečo páči, taktiež to rada pochválim. Aj z tejto oblasti mám kopu príbehov, ľudia ktorí ma poznajú bližšie tak to poznajú ako statusy na facebooku pod názvom “Z rubriky Susy a ….” a každý vie že už sa stala nejaká dráma v mojom živote. Samozrejme všetko sa snažím poňať s vtipom a nadhľadom a odkázať ostatným, aby sa vyvarovali podobnej chybe a podobne.

Z projektu niečo ako vodnár/ morská panna. Fotil „Foto Majo ateliér Zweng“, edit ja, MUAH Nina Vaľová

Moje ďalšie záľuby ?

Nemám rada nudu, som rada tam, kde sa niečo deje ale zároveň sa občas potrebujem aj skryť pred všetkými ľudmi za sociálne siete a dokonca aj počítačové hry a týmto spôsobom sa zresetovať. Rada cestujem a spoznávam nové miesta, pamiatky a zaujímavosti. A je jedno či je to naše Slovensko, blízky susedia za hranicami alebo čaro mora a pláží v ďalekých krajinách. Ešte toho nemám toľko scestovaného, že by som sa mohla považovať za cestovateľa ale keď je príležitosť vytiahnuť päty z domu niekde, kde som ešte nebola, tak idem ! Výnimkou u mňa sú náročné túry do kopcov, kde mi chýba kondička, ale to sa snažím pomaly tiež zmeniť. Keď niekam pôjdem, určite sa o to s vami podelím a spíšem pár tipov čo treba určite vidieť !

Pláž Es Trenc na Mallorce

Ako som už načrtla, so športom sa veľmi nekamarátim ale vodu zbožňujem čiže ak šport, tak určite je to plávanie a dokonca aj potápanie, aj keď zatiaľ len tak v bazéne či mori s okuliarmi a plutvami

Ďalej medzi moju veľkú čast života patrí japonská kultúra. Či už tá tradičná alebo pop-kultúra. Z toho vyplýva, že môj cestovateľský sen je navštíviť práve Japonsko. Venujem sa aj záľube menom cosplay a vo voľnom čase si pozriem nejaké to anime – japonské animované seriály. Aj o tomto vám chcem napísať, nakoľko ešte veľa ľudí ma o tejto záľube nie pekné predsudky.

Cosplay je v skratke kostým ale na už existujúcu postavu. Fotila Wonderland studio a edit v mojej réžii

Čo na záver ?

Som tiež žena, ktorá má rada módu, rada sa pekne oblečie, namaľuje, navonia ale zároveň som si vždy rozumela aj s chalanmi, keďže si občas zahrám aj počítačové hry, či dokážem uznať krásu tuningových áut alebo sa viem postarať o svoj pc aj sama ak je nejaký problém. Mám rada zvieratá, prírodu, rada sledujem počasie, búrky. Mám rada aj témy okolo vesmíru, dinosaurov, nadprirodzena, konšpiračné teórie, Ufo, Lochness, big foot, čokoľvek čo vás napadne. Neobídem ani ezoteriku, aj keď horoskopom ako takým neverím no charakteristiky vodnára na mňa väčšinou sedia.

Po svojom boku mám aj priateľa, s ktorým som už 8 rokov a keď potrebujem s čímkoľvek pomôcť, tak ochotne pomôže za čo som mu veľmi vďačná, lebo bez neho by som určite nebola tam kde som teraz. Je tiež z fachu ako kameraman, čiže keď potrebujem aby ma odfotil či natočil, má to v oku.