Kto som a čomu sa venujem ?

Kto som a čomu sa venujem ?

Moje celé meno je Zuzana Madarászová (už Kopálová od 28.5.2022) a prezývku Susy používam už od svojich 12 rokov. Potrebovala som prezývku, ktorá bude jednoduchá, krátka, ktorá bude mat so mnou súvis a zároveň bude kúsok originálna. Susy je zahraničný tvar mena Zuzana, ktorý sa nepoužíva až tak často, a nepoužíval sa najmä v dobe keď som si ju zvolila. Poväčšine, ak narazíte niekde na nejakú Susy, pravdepodobne som to ja : ) Narodila som sa v roku 1993, pochádzam zo Zvolena, kde sa vraciam pravidelne či už kvôli rodine alebo aj pracovným príležitostiam. Žila som 4 roky v Bratislave a aktuálne bývam v obci Kráľová pri Senci.

Z jari 2018, odfotil môj priateľ. Vlásky som mala čerstvo nafarbené z vlasového modelingu v Bebe hair.

Moja práca sa točí okolo fotografie a retušovania fotografií. Všetko to začalo najprv záľubou vo fotomodelingu, neskôr som sa začala učiť sama upravovať a retušovať fotky, z čoho vznikol môj bočný príjem popri práci ktorú som v tej dobe robila. Následne som si zakúpila svoju prvú zrkadlovku a začala som aj fotiť, a to viedlo k tomu, že som si na začiatku roka 2018 založila živnosť ako fotograf, retušér. Okrem toho vo voľnom čase si občas zvyknem privyrábať aj ako komparzista, model na workshopoch, promóterka, hosteska, pomocná kameramanka či strihačka.

Aká som ?

Som vodnár, človek ktorý má rád zaujímavé veci, netradičné, originálne a poväčšine ho zaujmú práve limitované edície rôznych produktov, ktoré keď si zamilujem, už skončí predaj. Rada vyjadrujem svoj názor na čokoľvek, či už pozitívny ale aj negatívny. Ak sa mi niečo nepáči, tak to poviem a riešim prípadne reklamácie. Ak sa mi niečo páči, taktiež to rada pochválim.

Z projektu niečo ako vodnár/ morská panna. Fotil „Foto Majo ateliér Zweng“, edit ja, MUAH Nina Vaľová

Moje ďalšie záľuby ?

Nemám rada nudu, som rada tam, kde sa niečo deje ale zároveň sa občas potrebujem aj skryť pred všetkými ľudmi za sociálne siete a dokonca aj za počítačové hry a týmto spôsobom sa zresetovať. Rada cestujem a spoznávam nové miesta, pamiatky a zaujímavosti. A je jedno či je to naše Slovensko, blízky susedia za hranicami alebo čaro mora a pláží v ďalekých krajinách. Ešte toho nemám toľko scestovaného, že by som sa mohla považovať za cestovateľa. Ale keď je príležitosť vytiahnuť päty z domu, tak idem ! Výnimkou u mňa sú náročné túry do kopcov, kde mi chýba kondička : )

Pláž Es Trenc na Mallorce

Ako som už načrtla, so športom sa veľmi nekamarátim ale vodu zbožňujem čiže ak šport, tak určite je to plávanie a dokonca aj potápanie, aj keď zatiaľ len tak v bazéne či v mori s okuliarmi a plutvami.

Ďalej medzi moju veľkú čast života patrí japonská kultúra. Či už tá tradičná alebo pop-kultúra. Z toho vyplýva, že môj cestovateľský sen je navštíviť práve Japonsko. Venujem sa aj záľube menom cosplay a vo voľnom čase si pozriem nejaké to anime – japonské animované seriály. Čo je cosplay ?

Cosplay je v skratke kostým ale na už existujúcu postavu. Fotila Wonderland studio a edit v mojej réžii

Čo na záver ?

Som tiež žena, ktorá má rada módu, rada sa pekne oblečie, namaľuje, ale zároveň som si vždy rozumela aj s chalanmi, keďže si občas zahrám aj počítačové hry, či dokážem uznať krásu tuningových áut alebo sa viem postarať o svoj pc aj sama, ak je nejaký problém. Mám rada zvieratá, prírodu, rada sledujem počasie, búrky. Mám rada aj témy okolo vesmíru, dinosaurov, nadprirodzena a mystiky.

Po svojom boku mám aj priateľa, s ktorým som od roku 2012 a keď potrebujem s čímkoľvek pomôcť, tak ochotne pomôže za čo som mu veľmi vďačná, lebo bez neho by som určite nebola tam kde som teraz. Je tiež z fachu ako kameraman, čiže keď potrebujem aby ma odfotil či natočil, má to v oku.