#DontRushChallenge alebo jeho cosplay verzia

#DontRushChallenge alebo jeho cosplay verzia

Ahojte 🙂 Už máte všetko doma vyupratované ? už ste sa naučili nejaké nové schopnosti ? či už vám dochádzajú inšpirácie čo nové variť či piecť ? Alebo ste narazili na pojem DontRushChallenge počas surfovania po vlnách internetu ?

Ide o video, kde sa nenamaľované ženy mávnutím čarovného kozmetického štetca premieňajú na divy. Táto výzva, sa volá #DontRushChallenge, vznikla z nudy, zavretí doma v karanténe počas hnusnej pliagy covid-19 alebo inač povedané corona vírusu, ktorý nás všetkých uväznil doma, niekomu spôsobil aj nemalé problémy. Ale našťastie sú tú aj ľudia, ktorým sa darí pomocou takýchto videí vyčariť úsmev na tvári skoro celému svetu.

A tak som sa rozhodla, že jednu takú challenge zorganizujem aj ja. Väčšinou to organizujú vizážistky, makeup artististky a maskérky, no cosplayeri nemajú od týchto profesií tiež ďaleko (viď. článok “ čo je to cosplay?“ )

Presvedčte sa sami zhliadnutím tohoto videa –

Prípadne si video viete prezrieť aj na instagrame na mojom profile @susybutterfly_

Pre zaujímavosť, pôvodné video vzniklo 22. marca a vymyslela ho 20 ročná študentka zo školy vo Veľkej Británii, menom Toluwalase Asolo. Video vytvorila medzi svojimi kamoškami- spolužiačkami a zavesila ho na twitter.

Toto je to pôvodné video ktorým sa teraz inšpirujú všetci po celom svete : https://twitter.com/lase_asoloo/status/1241707263917723655 ( v súčasnosti už asi nieje funkčné)

Názov „Dont rush“ vznikol zase od pesničky na pozadí videa od interpretov Young T & Bugsey – Don’t Rush (ft. Headie One). Tento song pôvodne vyšiel už minulý rok, no vďaka dievčatám z challenge až teraz vystrelili do prvých miest v niektorých hudobných rebríčkoch.

Takže, ak budete chcieť nabudúce vymyslieť „nejakú blbosť z nudy“, určite do toho choďte, nikdy neviete, či sa zrovna váš nápad neuchytí ako virálny.